sähkölasit veivien tilalle.

Vastaa Viestiin
Avatar
Bousta
Viestit: 165
Liittynyt: 23.7.2006 22:50
Paikkakunta: Lahti

sähkölasit veivien tilalle.

Viesti Kirjoittaja Bousta »

Hommana olisi asentaa sähkölasit, perus veivien tilalle ja autona 190E vm. 90 ja 2.6 litranen, jos mitään eroja on.

Homma alko ikkunanostimien asennuksella, mutta sitten rupesin ihmettelemään johtosarjaa..

Siinä on yksi semmonen muoviliitin, jossa tais olla 2 punasta johtoo.. löytyykö tälle paikka sulakerasian pohjasta?

Ruskeethan on maita, eikös?

Mutta sitten on 2 johtoa väriltään muistaakseni siniharmaita ja jonnekkin pultin allehan nuo tulee, niin mistäköhän näille löytää paikan?

Sitten vielä tarviiko muuta, kun johtosarjan ja ikkunanostimet? tarviiko jotain releitä laitella tms.. ?

Kuva
Tässä olis se muoviliitin ja ne maat?

Kuva
Tässä ne siniharmaat, mille en keksi paikkaa..
Avatar
epk
Herrastuunari
Viestit: 2488
Liittynyt: 07.11.2005 0:07
Paikkakunta: 02

Viesti Kirjoittaja epk »

siniharmaat tulee mittariston taakse, keskikonsolin suulakkaiden viereen pultin alle, ovat siis katkaisijoiden valoille virrat.

2 napainen tulee sulakerasian pohjaan .
Avatar
Bousta
Viestit: 165
Liittynyt: 23.7.2006 22:50
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja Bousta »

saako se 2 napainen suoraan virran sieltä sulakerasian pohjalta, vai tarviiko jotain muutakin laitella? Onkohan siellä vain yksi paikka mihin se sopii?

Kokeilin sitä meinaan eilen sinne pohjaan tökätä ja mielestäni ei mennyt kuin yhteen reikään..
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “W201 sähkö”